pan

Nowe trendy w gospodarce

Szanowni Państwo,
w ramach uzupełnienia załączam wspomniany przeze mnie artykuł o obawach przed technologią Mokyra (dla zainteresowanych).
Zaliczenie z Nowych trendów odbędzie się 16 kwietnia razem zaliczeniem z Kontrowersji wokół kapitału. Zaczynamy o 11:30, idziemy alfabetycznie po trzy osoby po 20 minut na każdą trójkę. Zaliczenie ustne poprzez rozmowy na MS Teams. Tematyka zaliczenia: wszystko to, co omawialiśmy na wykładach, wszystkie materiałe przesłane Państwu drogą mailową, przez MS Teams, albo zamieszczone tutaj (stuletnie życie, trendy w jedzeniu (sztuczne mięso), rewolucja energetyczna, druk 3D, trendy na rynku pracy (robotyzacja).
——————————————————————————-

UPDATE: Polecam jeszcze ten wykład tedowski:

– też raczej pesymistyczny dla rynku pracy.
Ustaliliśmy, że zaliczenie odbędzie się 16 kwietnia razem z zaliczeniem z Kontrowersji wokół kapitału. Zaliczenie będzie ustnie i odbędzie się przez wideorozmowę MS Teams.

Szanowni Państwo,
na zajęciach 9 kwietnia porozmawiamy o nowych trendach na rynku pracy, z naciskiem na robotyzację (ale mogą Państwo zastanowić się także nad innymi trendami!).
Proszę zatem o obejrzenie poniższych filmików (nie znalazłem odpowiedniej literatury polskojęzycznej).

——————————————————————————-
Szanowni Państwo,
wrzucam rozdział książki Rifkina o druku oraz fragment książki Schwaba Czwarta rewolucja przemysłowa o druku 3D, o którym porozmawiamy w czwartek 2 kwietnia na MS Teams. Plus dwa artykuły o druku 3D i dwa wykłady na Tedzie.

——————————————————————————-
Szanowni Państwo,
wrzucam dwa fragmenty książki Społeczeństwo zerowych kosztów krańcowych J. Rifkina na temat rewolucji energetycznej z prośbą o ich przeczytanie na następne zajęcia. Oraz link do wykładu na Ted:

Widzimy się w czwartek na wideoczacie na MS Teams.
——————————————————————————-
Update: załączym prezentację z pierwszego wykładu. A jak widnieje w USOS-ie, spotykamy się w czwartek o godz. 13:15-14:45, w sali 201B.
Aktywność na wykładach będzie premiowana (cztery plusy dają możliwość podwyższenia oceny o pół, o ile odpowiedź będzie zaliczająca).

Szanowni Państwo,
na najbliższym wykładzie porozmawiamy o trendach w jedzeniu, sektorze spożywczo-rolniczym (z naciskiem na produkcję mięsa) i spożyciu szeroko rozumianym.
Prosiłbym o obejrzenie dwóch wykładów o syntetycznym mięsie:

oraz o przeczytanie krótkiego tekstu z Forbesa o jedzeniu przyszłości:

Polecam również wykład o żywności modyfikowanej genetycznie:

oraz o rosnącym użyciu psychodelików w terapii psychologicznej:

Ukłony –
Arkadiusz Sieroń
——————————————————————————-
Szanowni Państwo,
zgodnie z ostatnią wiadomością mailową oraz z harmonogramem widocznym dzisiaj (4 marca) w USOS, najbliższy wykład odbędzie się w czwartek, 5 marca o 8:00 w sali 217A. 
Ukłony –
Arkadiusz Sieroń
——————————————————————————-
Szanowni Państwo,
na najbliższy wykład z Nowych trendów w gospodarce proszę o przeczytanie wprowadzenia i pierwszego rozdziału książki 100-letnie życie (załączonych poniżej). Porozmawiamy o długowieczności. Wykład odbędzie się najpewniej czwartek 5 marca. Jeżeli planista zatwierdzi zaproponowany termin, to o 13:15, jeśli nie, to o 8:00 zamiast Debat ekonomicznych. Jeszcze potwierdzę termin drogą mailową. Zaliczenie ustaliliśmy ustne na ostatnim wykładzie.
Ukłony –
AS
——————————————————————————-
Szanowni Państwo,

niestety jestem zmuszony odwołać wykład Nowe trendy w gospodarce przewidziany 26.02.2020 r. Już dawno sygnalizowałem planistom, że nie mogę poprowadzić wtedy wykładu (i że ogólnie przewidziany w planie termin nie jest najszczęśliwszy), jednak nie doczekałem się żadnej zmiany.

Ponieważ widzę, że prowadzę również dla Państwa wykład Kontrowersje wokół kapitału, to zapraszam w czwartek 27 lutego na tenże wykład, na którym odbędą się zajęcia organizacyjno-wprowadzające zarówno z Kontrowersji wokół kapitału, jak i z Nowych trendów w gospodarce. Na tych zajęciach spróbujemy też ustalić jakiś ew. dogodniejszy termin wykładu Nowe trendy w gospodarce, gdyż z doświadczenia wiem, że godziny 18:45-20:15 nie sprzyjają specjalnie aktywności intelektualnej. 

Wszelkie ustalenia z tego wykładum, jak i późniejsze ogłoszenia czy materiały, będą pojawiać się na tej stronie.

Z wyrazami szacunku –

Arkadiusz Sieroń

Projekt „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

logo fundusze europejskie
logo Rzeczypospolita Polska
logo unii europejskiej fundusz społeczny
NEWSLETTER